miejsca pracy w województwie podkarpackim

Wciąż rośnie liczba osób, które zakładają własną działalność gospodarczą i z tego pułapu próbują zarabiać pieniądze. Jednakże ZUS wciąż nie działa zachęcająco na młode, przedsiębiorcze osoby, które chciałyby tworzyć własny biznes, a może z czasem nowe miejsca pracy.

Podmioty gospodarcze w województwie podkarpackim

Zdecydowaną większość stanowią pracodawcy branż: handel oraz naprawy. Na kolejnych miejscach znajdują się przemysł, budownictwo oraz obsługa nieruchomości. Jak widać nie ma zbyt wielu miejsc pracy w bankach, czy instytucjach doradztwa finansowego.

Płace w województwie podkarpackim

Wypłaty pracowników są łudząco podobne do płac w innych regionach kraju – tutaj również plasuje się na poziomie około 3000 złotych. Nastąpił wzrost, ponieważ kilka lat temu przeciętna płaca wynosiła niewiele ponad 2000 złotych. Szkoda, że w chwili obecnej tak mało kobiet zaktywizowało się zawodowo, ale zapewne dzięki kolejnemu wzrostowi płac, będzie to możliwe – panie stwierdzą w końcu, że mimo wszystko zawsze warto wrócić do życia zawodowego. Będzie je stać na przedszkole czy zapewnienie innej formy opieki nad dzieckiem w razie, gdyby obecność w firmie się nieco przedłużyła. Ponad to coraz więcej firm rekrutuje pracowników na stanowiska pracy zdalnej. System home office rozgościł się na dobre w polskiej gospodarce, jednak niewiele osób ma odwagę spróbować swoich sił w zawodzie freelancera programisty lub grafika. Warto tym bardziej, że mamy często po porodzie odczuwają ogromna potrzebę dalszych zmian w życiu. Czemu więc miałoby to nie dotyczyć sfery zawodowej?

Możliwości wejścia na rynek pracy jest wiele, ale paradoksalnie pracodawcy stają się coraz bardziej wymagający. Chcą rzetelnego wykonywania obowiązków, nawet tych, które nie do końca leżą w gestii danej osoby. Oczywiście pracodawca musi osiągnąć również pewien zysk, a to jest stosunkowo trudne.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *