Deadline to słowo, które przeraża bardzo wiele osób. Kiedy gonią Cię terminy, a Ty jesteś w proszku i wciąż nie zrealizowałeś jeszcze wszystkich zleconych obowiązków służbowych, powinieneś czym prędzej wziąć się w garść. Jak w takiej sytuacji zorganizować własną pracę?

Kiedy pracujesz zadaniowo, niekiedy musisz zostawać po godzinach, żeby nadrobić ewentualne zaległości. To zdarza się zwłaszcza wtedy, kiedy goni Cię deadline. To niestety dość częste zjawisko. Jak sobie z tym radzić, aby nadmiernie się nie obciążać? Podpowiadamy.

Kiedy do drzwi puka deadline

Deadline jest powszechny na wielu różnorodnych stanowiskach i branżach. Najważniejsze jest to, aby nie dać ponieść się nerwom i stresowi i odpowiednio zareagować na konkretną sytuację. Przede wszystkim zadbaj o to, aby uporządkować listę zadań do wykonania. Niech najważniejsze obowiązki znajdą się na samym początku.

Zacznij od trudnych zadań, dzięki czemu praca stanie się dla Ciebie przyjemniejsza i przejrzystsza do zrealizowania. Oczywiście w razie takiej potrzeby, będziesz musiał mimo wszystko zostać po godzinach, jednak może się okazać, że już kolejnego dnia uda Ci się odkopać z natłoku obowiązków, a więc szybko i skutecznie zrealizujesz zlecone Ci zadanie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *