praca w województwie podkarpackim

Podkarpacie to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Korzystny klimat, wspaniałe widoki i zielone tereny, rokrocznie zachęcają turystów do tłumnego przybywania i cieszenia się częścią zielonych płuc Polski. Jeśli chodzi jednak o życie codzienne, perspektywa zatrudnienia nie wygląda tam zbyt obiecująco.

Dominujące sektory zatrudnienia w województwie podkarpackim

W województwie podkarpackim zdecydowanie dominuje zatrudnienie w sektorze łowieckim, rolniczym, a także w budowlanym. Bardzo mało osób zadeklarowało pracę np. w instytucjach finansowych. Może to wynikać ze stosunkowo niskiego poziomu wykształcenia oraz z dostępności takich, a nie innych zakładów pracy. Warto byłoby zaangażować co bardziej przedsiębiorcze panie do tego, aby na forum publicznym dzieliły się swoimi doświadczeniami i pomagały wejść na rynek pracy.

Ewidentnie, w podkarpackim należałoby zaktywizować zawodowo panie. Z pewnością stanowiłoby to dla mężów spore odciążenie finansowe i spowodowałoby polepszenie sytuacji gospodarczej. Znacznie lepiej prosperuje gospodarstwo domowe, gdy są w nim dwie osoby, które zarabiają. I to niezależnie od tego, jak ogromną wypłatę uda im się uzyskać.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *