studia

Uniwersytety w województwie podkarpackim przeżywają obecnie dość duże oblężenie osób, które marzą o rozpoczęciu studiów na danym kierunku. Co ciekawe, obecnie w skali kraju da się zaobserwować pewne trendy, które wydają się być wyznacznikiem na ten i kolejny rok.

Filologie w natarciu

Co do popularnych kierunków studiów, podobnie jak np. na Uniwersytecie Warszawskim, dość dużą popularnością cieszą się filologie – nie tylko polska i angielska. Dużym zainteresowaniem potencjalnych studentów cieszą się również kierunki orientalne, takie jak np. filologia japońska. Zatrudnienie po nich jest niemal pewne, ponieważ rynek pracy nie nasycił się jeszcze specjalistami o tak interesującym wykształceniu. Nieco gorzej sprawa ma się z absolwentami równie popularnego kierunku, jakim jest prawo. Ktoś, kto ma bardzo wąską specjalizację, może napotkać na niemałe problemy w przypadku prób poszukiwania  zatrudnienia.

W poszukiwaniu złotego środka pomiędzy możliwościami zatrudnienia, a rozwojem swoich zainteresowań, studenci często decydują się na studiowanie kilku kierunków. Ma to sens, pod warunkiem, że nie są one od siebie diametralnie różne. Wówczas można napotkać na pewne trudności.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *