aktywizacja bezrobotnych

Tak jak wiele innych miejsc w Polsce, tak i województwo podkarpackie, może pochwalić się wieloma programami służącymi aktywizacji osób bezrobotnych. Są to różne formy szkoleń, przekwalifikowań oraz dotacji do własnych przedsiębiorstw. Każda z tych opcji jest dobra, o ile dostępne środki zostaną odpowiednio wykorzystane.

Praca na etacie lub na własną rękę

Województwo podkarpackie wciąż notuje wysokie bezrobocie, jednak nie jest ono tak drastyczne jak było to w poprzednich latach. Już w maju 2018 roku rynek pracy nieco ruszył z miejsca, proponując swoim pracownikom nowe miejsca pracy, które z pewnością przyjmą wielu pracowników pozostających długotrwale bezrobotnymi. Zadowoleni będą również Ci, którzy planują otworzyć własne firmy. Prawo pracy staje się coraz bardziej przyjazne dla młodych przedsiębiorców.

Można powiedzieć, że rynek pracy województwa podkarpackiego otworzył się na nowe możliwości. Nie jest to pozbawione prawdy, ponieważ rzeczywiście sytuacja wygląda coraz lepiej. Młodzi ludzie studiujący na uczelniach wyższych i uczący się w szkołach policealnych, chętniej niż w ubiegłych latach zostają na miejscu, aby rozpocząć karierę zawodową.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *