studenci na rynku pracy

Sytuacja studentów na rynku pracy jest dość dobra, ponieważ nawet duże firmy są coraz bardziej otwarte na zatrudnianie osób uczących się. W Rzeszowie i kilku innych miastach, młodzież może zdobywać cenne doświadczenie zawodowe oraz pierwsze samodzielnie zarobione środki na życie.

Zatrudnianie studentów szansą dla firm

Zatrudnianie studentów w województwie podkarpackim ma sens, ponieważ gospodarka regionu bardzo czeka na pracowników, którzy chętnie podejmą zatrudnienie w weekendy oraz inne dni tygodnia w godzinach, które np. dorosłym mającym dzieci są wyjątkowo nie na rękę. Poza tym student bardzo stara się na swoim stanowisku pracy bo wie, ze jest dopiero na początku drogi. To dobre podejście, ponieważ uczy systematyczności i szacunku do pracy.

W dużych miastach w regionie można spotkać oferty dla studentów, gdzie możliwa jest praca na kilka zmian, nawet na  umowę o pracę. Młodzi ludzie pracują np. w fabrykach czy innych zakładach produkcyjnych, choćby przy pakowaniu towarów. Być może nie jest to praca dla każdego, ale to bardzo dobra opcja na start. Na dobrą sprawę w każdym województwie da się w ten sposób zarobić na studia.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *