gospodarka turystyka

W sezonie letnim gospodarka województwa podkarpackiego ma się bardzo dobrze, ponieważ zasilają ją turyści. Dodatkowo pojawiają się młode osoby poszukujące pracy na wakacje. To wszystko sprawia, że sezon letni niejako nadrabia braki pozostawione przez sezon zimowy i jesienny.

Atrakcyjne podkarpackie

Województwo podkarpackie nie prezentuje oszałamiająco dobrych wskaźników w zakresie rozwoju gospodarczego, trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że możliwości województwa tkwią w turystyce i czystym powietrzu. Zaplecze sportowe również jest dość imponujące – jedna z najlepszych drużyn siatkarskich w Polsce, Asseco Resovia, przyciąga na mecze setki osób z całej Polski. Chętniej przybywają oni na wiosnę, przy okazji zwiedzając Rzeszów i inne atrakcje turystyczne dostępne w okolicy. To również przyczynia się do sezonowego co prawda, ale jednak wzrostu gospodarczego.

Nawet tak ubogie województwa jak podkarpackie, czy warmińsko – mazurskie, mają swoje momenty rozkwitu, których nie można im odmówić. Choć są one mocno skokowe, nie można zamieść ich pod dywan i oskarżać o olbrzymią stagnację miejsca, w których tkwi spory potencjał, który jest nie do końca wykorzystany.

2 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *