praca podkarpackie

Ropczyce to miasto położone 28 km od centrum Rzeszowa w kierunku zachodnim. Miasto jest siedzibą powiatu ropczycko-sędziszowskiego oraz znajduje się na pograniczu Pogórza Środkowobeskidzkiego i Kotliny Sandomierskiej, nad rzeką Wielopolką. Miasto stanowi centrum handlowe, usługowe i administracyjne powiatu, zajmuje powierzchnię 47 km2 i zamieszkałe jest przez 15 tysięcy osób.

Sytuacja na ropczyckim rynku pracy nie należy do najkorzystniejszych. Na początku 2013 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 6,6 tysiąca bezrobotnych, co stanowi prawie 23% wszystkich aktywnych ekonomicznie mieszkańców powiatu ropczyckiego.

Na terenie Ropczyc Praca Ropczyce zarejestrowanych jest ponad 1200 podmiotów gospodarczych, wśród których przeważają mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające od 1 do 9 pracowników. Najliczniej reprezentowane są branże transportowa, łączności, gospodarki komunalnej i mieszkaniowej oraz handlu. Istotny wkład w gospodarkę miasta ma również budownictwo i przemysł rolno-spożywczy. Najwięcej miejsc pracy oferują główne zakłady działające na terenie miasta, do których zaliczają się:  Südzucker Polska S.A. Zakład produkcji „Cukrownia” Ropczyce, Zakłady Magnezytowe „Ropczyce” S.A., Cukromix Bis Zakład Produkcji Cukierniczej sp. z o.o., Zakład Produkcji Konstrukcji „Mostostal Ropczyce” sp. z o.o., Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA S.A. oraz Wytwórnia Prefabrykatów Drogowych PUPH „NIWA” sp. j.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *