praca podkarpackie

Dębica to miasto i gmina w zachodniej części województwa podkarpackiego, oddalone od Rzeszowa o 46 km. Dębica to także siedziba powiatu dębickiego, leżąca nad rzeką Wisłoką, na północnym skraju Pogórza Strzyżowskiego. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowym Podkarpacia, znane m.in. z fabryki opon czy rowerów Arkus. Dębica zajmuje powierzchnię 34 km2, a liczba jej mieszkańców to 47 tysięcy.

Powiat dębicki charakteryzuje się jednym z najniższych udziałem osób bezrobotnych w regionalnej strukturze zatrudnienia. Według danych statystycznych na koniec stycznia 2013 r. stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 14,3%, przy czym w samej Dębicy była jeszcze niższa.

Dominującymi elementami dębickiej gospodarki są przemysł, handel i usługi, w których zatrudnienie znalazła przeważająca część lokalnej społeczności Praca Dębica. Dębica jest jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych Polski południowo-wschodniej. Do najbardziej rozwiniętych gałęzi przemysłu należy tu przemysł gumowy i chemiczny, spożywczy, transportowy oraz produkcji materiałów budowlanych. W mieście zarejestrowanych jest blisko 4200 podmiotów gospodarczych, wśród których najbardziej znanym jest Firma Oponiarska „Dębica” S.A. Do pozostałych dużych przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych miasta należą: Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka”, Zakłady Mięsne Dębica, Iglomeat-Sokołów, Igloobud oraz producent rowerów „Arkus & Romet Group”.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *