prognozy na 2019 r

Województwo podkarpackie notuje coraz większy wzrost gospodarczy w porównaniu do ubiegłych lat. Jest to spowodowane ogólną, coraz bardziej korzystną sytuacją w naszym kraju, a także wspieraniem inicjatyw związanych z innowacją regionu. Według zamierzeń Krajowego Funduszu Szkoleniowego, praca w podkarpackim jest coraz lepiej płatna, ale dla wyspecjalizowanych pracowników. Dlatego też warto kłaść nacisk na kształcenie ustawiczne. To ono wydaje się być kluczem do poprawy gospodarki nie tylko w województwie podkarpackim, ale również w całym kraju.

Plany na 2019 rok

Dla województwa podkarpackiego idealnym jest program, który wydobędzie potencjał województwa. Znaczy to, że osoby, które pozostają bezrobotne, będąc jednocześnie w wieku produkcyjnym, będą mogły się przekwalifikować. Ważne jest również likwidowanie barier dla osób niepełnosprawnych. Często powodują one niechęć i apatię u osób z różnego rodzaju dysfunkcjami, ponieważ mają oni poczucie, że ich chęci do pracy nie są w żaden sposób ważne, bo pracodawcy wolą zatrudniać osoby w pełni zdrowe. Nic bardziej mylnego.

W województwie podkarpackim drzemie ogromny, niewykorzystany potencjał. Chodzi tu nie tylko o ogromne walory turystyczne, ale również o ilość osób w wieku produkcyjnym, które teoretycznie mogłyby rozpocząć starania o otwarcie własnego biznesu i tym samym stać się kolejnymi pracodawcami.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *