prognozy rynek pracy

Rynek pracy województwa podkarpackiego idealnie wpisuje się w trendy obowiązujące w całym kraju. Jednym z nich jest tendencja do dominowania pracowników na rynku pracy, a nie zjawiska, które miało miejsce we wcześniejszych latach, gdzie to pracodawcy dyktowali warunki na lokalnych rynkach zatrudnienia.

Pracownicy na dobrej pozycji

W II połowie 2018 roku prognozowany jest dalszy rozwój trendu, wedle którego pracownicy mają być lepiej opłacani przez pracodawców oraz  mają być im przedstawiane znacznie lepsze oferty pracy. Nie jest to pozbawione sensu – w końcu przez wiele lat większość osób bała się utraty pracy, nie chcąc dochodzić swoich praw nawet w przypadku dość dużych nadużyć ze strony pracodawców.

Rynek pracy jest niezwykle zmienny i ewoluuje w miarę podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz inaugurowania nowych, długoterminowych inwestycji na terenie województwa podkarpackiego. Pracodawcy nauczyli się doceniać solidnych pracowników i traktować ich z większą rozwagą, dając szansę na rozwój oraz proponując wyższe zarobki niż w latach ubiegłych.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.