praca podkarpackie

Stopa bezrobocia powiatu kolbuszowskiego na tle innych powiatów województwa podkarpackiego kształtuje się na średnim poziomie. Pod koniec stycznia 2013r. udział osób bezrobotnych wśród wszystkich osób aktywnych ekonomicznie w regionie wynosił 17,5% czyli o 0,5% więcej niż w województwie i o 3,3% więcej niż w całej Polsce.

Siedzibą powiatu kolbuszowskiego jest Kolbuszowa – nieduże miasto położone w północno-zachodniej części województwa, nad rzeką Nil, na płaskowyżu Kotliny Sandomierskiej na skraju Puszczy Sandomierskiej. Według danych UMIG Kolbuszowa z 31 grudnia 2011 miasto liczyło 9446 mieszkańców, a jego powierzchnia to 7,5 km2.

Kolbuszowa jest jedynym ośrodkiem miejskim rolniczego powiatu kolbuszowskiego, stąd gospodarka powiatu zależy od jego potencjału rolniczego oraz przemysłu rolno-spożywczego. Na terenie miasta działa kilkaset podmiotów gospodarczych, z czego większość stanowią przedsiębiorstwa branży usługowej i handlowej. Jednym z największych zakładów pracy w regionie jest SOLBET Kolbuszowa S.A.  – największy producent betonu komórkowego w Polsce. Wśród ofert pracy zamieszczanych w lokalnej prasie, na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy oraz na Praca Kolbuszowa przeważają ogłoszenia związane z sektorem usług  i handlu,  wśród nich głownie usług finansowych, ubezpieczeniowych i transportowych. Wiele ofert przeznaczonych jest również dla pracowników fizycznych.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.