szukanie pracy

Województwo podkarpackie nie cieszy się zbyt dobrą opinią wśród ekspertów rynku pracy. Uważają oni, że jest to region o jednym z najmniejszych potencjałów spośród wszystkich w naszym kraju. Poza tym to miejsce, gdzie istnieje dość mała ilość uniwersytetów oraz centrów nauki, które mogłyby przyciągnąć inwestorów. Jednak są osoby na stałe związane z województwem, które widzą w nim nadzieję i nie planują wyjeżdżać w inne regiony Polski.

Gdzie pracują absolwenci uczelni?

Najwięcej osób jest zatrudnionych w rzeszowskich zakładach produkcyjnych i centrach handlowych. Absolwenci rzeszowskich uczelni często udają się w głąb kraju i pracują w takich miastach, jak Kraków czy Częstochowa. Niewiele z nich pozostaje w województwie.

Interesujące inwestycje turystyczne

Wiele osób przekształca swoje mieszkania i domy w miejsca, gdzie mogą nocować turyści, którzy przybywają do Rzeszowa lub Bieszczad. Takie prowadzenie najmu weekendowego potrafi przynieść miesięcznie nawet kilka tysięcy złotych dochodu, nawet jeśli klienci przybywają głównie pod koniec tygodnia.
Nie każdy musi zakładać firmę, by móc prowadzić tego typu działalność, kwota wolna od podatku to ok 2 tys. złotych. Wystarczy jej nie przekraczać, a nie trzeba zakładać własnej działalności. Można odprowadzać podatek od najmu, jest on jednak nieco niższy niż comiesięczne składki ZUS.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.