zapotrzebowanie na zawody

Rynek pracy w naszym kraju, notuje coraz większe zapotrzebowanie na pewne zawody, związane z wysoko wykwalifikowaną kadrą. Wyjątku nie stanowi województwo podkarpackie, które również posiada swoją listę około 20 zawodów deficytowych.

Doświadczenie i wysokie kwalifikacje

Pracownicy, przed którymi rynek pracy województwa podkarpackiego stoi otworem, to osoby z dość bogatym doświadczeniem oraz wyspecjalizowane w dość wąskim zakresie. Wbrew pozorom, jedno nie wyklucza drugiego. Zatrudniający zaczęli poszukiwać pracowników, którzy bez większego przygotowania, po krótkim wdrożeniu będą w stanie wykonywać zadania na swoim stanowisku. Przede wszystkim liczą się chęci – tak jak w każdej pracy. Deficytowe stanowiska wiążą się również z dość dużą odpowiedzialnością – również za współpracowników. W cenie są również umiejętności zarządzania zespołem osób. Oprócz wyżej wymienionych, poszukiwani są również pracownicy fizyczni – sektor budowlany oraz naprawy pojazdów. I tu ma miejsce pewna niejasność – to dwa sektory cieszące się niechlubną chwałą powiększania szarej strefy. Ciężko więc stwierdzić, czy faktycznie te dwie grupy zawodowe powinny znaleźć się w tym rankingu.

Jak widać, w każdym województwie istnieje zapotrzebowanie na określonych pracowników. Bezrobotni powinni poważnie zastanowić się nad przekwalifikowaniem oraz aspiracjami zawodowymi – być może wymarzona praca jest w zasięgu ręki.

2 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *