trakator ronictwo

Po tegorocznym sezonie nastroje rolników nie są zbyt dobre, podobnie jak w roku ubiegłym. Wielu rolników zaczyna przebranżawiać się i poszukiwać pracy. Podkarpackie to wciąż głównie region zorientowany na turystykę. W uprawy trzeba tam zwykle zainwestować liczne środki, choćby ze względu na ilość górzystych terenów. Dla wielu osób gra przestaje być warta świeczki, biorąc pod uwagę stosunek kosztów do dochodów z płodów rolnych.

Alternatywa dla rolnika w województwie podkarpackim

Jedną z alternatyw dla rolników zawsze jest powrót do wyuczonego zawodu. Inni uważają, że w ich sytuacji przekwalifikowanie się jest najlepszym pomysłem. Dla jednych i drugich, urzędy pracy przygotowały interesujące alternatywy, które jednak mają swoje plusy i minusy tak jak każde tego typu rozwiązanie. Warto je rozważyć pamiętając, że życie na zasiłku rzadko kiedy prowadzi do rozwoju danej osoby i raczej nie zachęca do pracy – przynajmniej niektórych.

Warto mieć na uwadze przejściowość trudnej sytuacji rolników, a z drugiej strony aktualną sytuację finansową każdego z gospodarstw. Każdy jest inny, inaczej gospodaruje swoimi finansami i inaczej prowadzi swoje gospodarstwo. To wskazówka do zakończenia generalizowania, które może być krzywdzące w przypadku niektórych sektorów rolnictwa i wprowadzać niepotrzebną panikę.

1 komentuj

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *