trendy na 2020 rok

Jeśli jesteś w stanie wyobrazić sobie miejsce z olbrzymim, niewykorzystanym potencjałem, które nadal czeka na swoje 5 minut na polskim rynku pracy, zapewne jako jedno z pierwszych przychodzi Ci na myśl któreś z miejsc znajdujących się na wschodzie naszego kraju. Rynek pracy województwa podkarpackiego, można charakteryzować właśnie w ten sposób.

Niewykorzystane zasoby ludzkie województwa podkarpackiego

Województwo podkarpackie liczy sobie ok. 2, 1 mln osób, które mogłyby podjąć satysfakcjonujące zatrudnienie. Może je przed tym powstrzymywać mało obiecujące i satysfakcjonujące niewielką grupę wynagrodzenie, sięgające znacznie poniżej przeciętnej. Pozostają zatem dwie opcje: praca zdalna lub profesja związana z branżą IT.

Stopa bezrobocia w województwie podkarpackim wynosiła ok. 8% (stan na maj 2019). Warto zaznaczyć, że wśród tych osób były również młode, w wieku produkcyjnym, co pokazuje tylko skalę zjawiska, jeszcze bardziej jaskrawie. Bezrobotni absolwenci również stanowią sporą grupę osób bez pracy. Z czego to wynika? Być może z małej ilości miejsc pracy, może z braku pomysłu na siebie danych osób, a może po prostu – braku potencjału danego miejsca.

1 komentuj

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *