praca podkarpackie

Stalowa Wola położona jest w odległości 80 km w linii prostej od centrum Rzeszowa w kierunku południowo-wschodnim. Jest to jedno z głównych miast województwa podkarpackiego, zarówno pod względem gospodarczym jak i kulturalnym. Miasto to jest siedzibą powiatu stalowowolskiego, zajmuje powierzchnię 85,2 km2, a liczba jego mieszkańców wynosi 64,5 tysiąca osób.

Ze względu na duży poziom rozwoju gospodarczego, Stalowa Wola i jej okolice cechują się jedną z najniższych stóp bezrobocia w województwie. Według danych GUS ze stycznia 2013 r. udział osób bezrobotnych w powiecie stalowowolskim wynosił 15,3%, czyli o 1,7% mniej niż w całym województwie.

Znalezienie zatrudnienia Praca Stalowa Wola w regionie stalowowolskim nie będzie problemem zwłaszcza dla osób związanych z przemysłem. Do największych i najbardziej znanych zakładów w Stalowej Woli należą Huta Stalowa Wola S.A. oraz Elektrownia Stalowa Wola S.A., zatrudniające łącznie ponad 1500 pracowników. Innym dużym pracodawcą regionu jest ATS Stahlschmidt & Maiworm, dający zatrudnienie 800 pracownikom. Oprócz wymienionych przedsiębiorstw, wiele miejsc pracy gwarantują też takie firmy jak: Tesco, Mostostal S.A. czy Prefabet oraz wiele innych zakładów związanych z handlem, usługami oraz przemysłem rolno-spożywczym, meblarskim, chemicznym czy samochodowym.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *