praca podkarpackie

Łańcut to miasto powiatowe, siedziba powiatu łańcuckiego, położone w centralnej części województwa podkarpackiego, na granicy Podgórza Rzeszowskiego i Pradoliny Podkarpackiej. Od Rzeszowa Łańcut oddalony jest zaledwie o 16 km w kierunku wschodnim. Miasto zajmuje powierzchnię 19,4 km2 i zamieszkałe jest przez 18 tysięcy osób. Powierzchnia miasta w 59% składa się z użytków rolnych i w 2% z użytków leśnych.

Powiat łańcucki ma charakter rolno-przemysłowy, ponieważ ponad 68% jego powierzchni stanowią użytki rolne. Na terenie powiatu zarejestrowanych jest blisko 4,6 tysiąca podmiotów gospodarczych, z czego 2 tysiące w samym Łańcucie. W strukturze przedsiębiorstw przeważają niewielkie firmy, w których zatrudnionych jest mniej niż 5 pracowników. W mieście dominuje sektor handlowy, usługowy i przemysłowy. Najwięcej zarejestrowanych przedsiębiorstw zajmuje się handlem i naprawami, pozostałe to przedstawiciele branży rolno-spożywczej, budowlanej i przetwórstwa przemysłowego. Najwięcej miejsc pracy dla lokalnej społeczności zapewniają największe zakłady regionu: Fabryka śrub „Koelner” S.A., Łańcucka Fabryka Wódek „Polmos Łańcut”, Zakład Poligraficzny „Techgraf”, Zakłady odzieżowe „Vipo”, Veolia Transport Podkarpacie oraz Lancerto S.A.

Najwięcej ofert na łańcuckim rynku pracy Praca Łańcut dotyczy pracy w administracji biurowej, w sprzedaży, obsłudze klienta i w budowlance. Stopa bezrobocia w powiecie wynosi 19,4%, a średnie miesięczne zarobki brutto kształtują się na poziomie 2,5 tysiąca złotych.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.