praca podkarpackie

Mielec to miasto w województwie podkarpackim, położone w jego zachodniej części, 55 km od Rzeszowa w kierunku północno-zachodnim. Mielec jest miastem powiatowym, siedzibą powiatu mieleckiego. Położone jest w dolinie rzeki Wisłoki, w Kotlinie Sandomierskiej. Mielec należy do Związku Miast Polskich, liczy 61,5 tysiąca mieszkańców i ma powierzchnię 46,9 km².

Powiat mielecki, na tle innych regionów województwa podkarpackiego wyróżnia się jedną z najniższych stóp bezrobocia. W styczniu 2013 r. wynosiła ona zaledwie 14%, czyli o 3% mniej niż w województwie i o 0,2% mniej niż w całej Polsce. Sytuacja ta wynika bezpośrednio z faktu, że Mielec jest jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych Podkarpacia.

Na terenie miasta funkcjonuje 5900 podmiotów gospodarczych, z czego ponad 80 zatrudnia powyżej 50 pracowników Praca Mielec. Miasto kojarzone jest głównie z przemysłem lotniczym, w którym zatrudnienie znalazła duża część lokalnej społeczności. W mieście swoją siedzibę mają Polskie Zakłady Lotnicze, stanowiące największe przedsiębiorstwo tej branży w Polsce. Ponadto wiele miejsc pracy dla mieszkańców powiatu mieleckiego oferuje Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC, wewnątrz której działa wiele firm zarówno polskich jak i zagranicznych, do których należą: BRW Sp. z o.o., Bury Sp. z o.o., Kirchhoff Polska Sp. z o.o., Kronospan Mielec Sp. z o.o., Lear Corporation Poland Sp. z o.o. oraz Onduline Sp. z o.o.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *