praca podkarpackie

Lesko jest niewielkim miastem powiatowym, siedzibą powiatu leskiego (niegdyś – bieszczadzkiego), leżącego w malowniczej części województwa podkarpackiego – w Bieszczadach.  Miasto położone jest nad Sanem na obszarze Gór Sanocko-Turczańskich. Liczba mieszkańców Leska to około 5,7 tysięcy osób, a powierzchnia przez nie zajmowana to 15,3 km2.

Gospodarka Leska i okolic, ze względu na korzystną lokalizacją, opiera się głównie na turystyce i rolnictwie, które nie pokrywają niestety zapotrzebowania na miejsca pracy w regionie Praca Lesko. Poziom bezrobocia w powiecie leskim należy do najwyższych w województwie. W styczniu 2013 r. udział osób bezrobotnych w ogólnej liczbie osób czynnych ekonomicznie wynosił 23,5%. Wśród bezrobotnych główną grupę stanowią osoby długotrwale bezrobotne.

Jak pokazują badania Powiatowego Urzędu Pracy, na leskim rynku pracy największe zapotrzebowanie występuje na przedstawicieli takich zawodów, jak: robotnik gospodarczy, pomoc kuchenna, technik prac biurowych, operator urządzeń i maszyn, bibliotekarz, barman czy kosmetyczka. Największy problem ze znalezieniem pracy w tym regionie mogą mieć natomiast mechanicy samochodów osobowych, murarze, fryzjerzy, krawcy, piekarze, pedagodzy, księgowi i stolarze.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *