praca podkarpackie

Rzeszów jest miastem w południowo-wschodniej Polsce, stolicą województwa podkarpackiego oraz centralnym miastem aglomeracji rzeszowskiej (obejmującej Rzeszów, Boguchwałę, Dynów, Głogów Małopolski, Łańcut i Tyczyn). Rzeszów jest miastem na prawach powiatu oraz siedzibą powiatu rzeszowskiego.  Jest jednocześnie największym miastem województwa i głównym ośrodkiem usługowym, handlowym, edukacyjnym i kulturalnym regionu Praca Rzeszów. Miasto zajmuje powierzchnię 116 km2, a jego populacja wynosi 180 tysięcy osób.

Oprócz funkcji handlowej, usługowej, kulturalnej i oświatowej, Rzeszów jest również ważnym ośrodkiem przemysłowym. Rozwija się w nim przemysł elektroniczny, spożywczy, odzieżowy, meblarski, budowlany i telekomunikacyjny, jednak najważniejszą gałęzią rzeszowskiego przemysłu jest lotnictwo i farmacja, w oparciu o które w ostatnim czasie został utworzony Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny. Szybkie tempo rozwoju gospodarczego miasta potwierdza dynamicznie rosnąca liczba zarejestrowanych na jego obszarze podmiotów gospodarczych – zarówno małych, rodzinnych firm, jak i wielkich, międzynarodowych przedsiębiorstw.

Znalezienie pracy w Rzeszowie i okolicach jest najłatwiejsze w całym województwie podkarpackim, miasto cechuje się bowiem najniższą stopą bezrobocia w regionie, która w styczniu 2013r. wynosiła 8,6%. Na zatrudnienie w Rzeszowie mogą liczyć osoby związane z niemal wszystkimi sektorami gospodarki, od rolnictwa, przez medycynę i prawo, aż po finanse.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *