praca podkarpackie

Jasło to miasto powiatowe, siedziba powiatu jasielskiego, położonego w zachodniej części województwa podkarpackiego. Od centrum Rzeszowa Jasło oddalone jest o 65 km. Miasto zajmuje powierzchnię 36,5 km2, a jego populacja wynosi 37 tysięcy osób. 68% powierzchni miasta stanowią użytki rolne, 5% to użytki leśne. Geograficznie Jasło położone jest na przecięciu rzek Wisłoki, Ropy oraz Jasiołki.

W styczniu 2013 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaśle zarejestrowanych było 3079 bezrobotnych, z czego ponad połowę stanowią kobiety. Stopa bezrobocia w powiecie jasielskim jest wyższa od średniej stopy bezrobocia w całym województwie i wynosi 19,3%.

Jasło uważane jest za jedną z kolebek światowego przemysłu petrochemicznego. Do dziś dzień funkcjonuje tu jedna z najważniejszych rafinerii w Polsce – LOTOS S.A., stanowiąca największy zakład pracy w Jaśle i okolicach. Ponadto w Jaśle funkcjonuje podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK, na terenie której swą działalność prowadzą: BALTIC WOOD Sp. z o.o. – producent paneli podłogowych, Nowy Styl Sp. z o.o. – producent mebli oraz Lotos Asfalt Sp. z o.o. – producent materiałów hydroizolacyjnych. Dostępne oferty pracy zamieszczane są w lokalnej prasie, na stronie internetowej urzędu pracy oraz na Praca Jasło.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *