praca podkarpackie

Miasto Leżajsk położone jest w północnej części województwa podkarpackiego, 40 km w linii prostej od Rzeszowa w kierunku północno-wschodnim. Leżajsk jest miastem powiatowym, siedzibą powiatu leżajskiego. Geograficznie, miasto położone jest w dolinie Sanu, na skraju dawnej Puszczy Sandomierskiej. Powierzchnia miasta wynosi 20,6 km2, a jego populacja to 14 tysięcy osób. 51% powierzchni miasta stanowią użytki rolne, 25% zajmują natomiast użytki leśne.

Zarówno miasto Leżajsk, jak i powiat leżajski, ze względu na jakość rynku pracy i dobrą infrastrukturę techniczną stanowią atrakcyjne miejsce dla potencjalnych inwestorów. W mieście działa około 1400 podmiotów gospodarczych, z czego ponad 80 to zakłady produkcyjne. W strukturze przedsiębiorstw przeważają firmy związane z handlem i usługami (ponad 92%). Największe zakłady produkcyjne regionu to główne miejsca pracy dla mieszkańców Leżajska i okolic. Do najbardziej znanych przedsiębiorstw należą Browar Leżajsk Grupa Żywiec S.A. , producent mrożonek owocowych i warzywnych Hortino ZPOW Leżajsk Sp. z o.o., Zakłady Przemysłu Tytoniowego Phillip Moris Polska S.A., Fabryka Maszyn Sp. z o.o. i zakład silikatowy Silikaty Leżajsk Sp. z o.o Praca Leżajsk.

Duża liczba zakładów produkcyjnych działających na terenie Leżajska nie sprawia jednak, że w mieście i okolicach panuje niskie bezrobocie. Jak pokazują dane GUS, stopa bezrobocia w powiecie na koniec stycznia 2013 r. wynosiła 20%.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *