praca podkarpackie

Krosno jest miastem powiatowym, siedzibą powiatu krośnieńskiego, położonym w południowej części województwa podkarpackiego. Od stolicy województwa – Rzeczowa dzieli je odległość 55 km w kierunku południowo-zachodnim. Krosno zajmuje powierzchnię 43,5 km2, a jego populacja wynosi 47 tysięcy osób. Co ciekawe, miasto znajduje się w Euroregionie Karpackim, w skład którego wchodzą przygraniczne tereny Polski, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Rumunii.

Stopa bezrobocia w powiecie krośnieńskich jest wyższa niż w całym województwie o 2,5% i wynosi 19,5% (dane z końca stycznia 2013r.). W Powiatowym Urzędzie Pracy na koniec stycznia 2013r. zarejestrowanych było 2714 bezrobotnych z Krosna i 7677 bezrobotnych z całego powiatu. Pod względem wykształcenia zawodowego, wśród bezrobotnych przeważają osoby posiadające wykształcenie zasadnicze zawodowe i średnie zawodowe.

Krośnieńska struktura przedsiębiorstw składa się z ponad 5 tysięcy podmiotów gospodarczych, w tym firm z udziałem kapitału zagranicznego. Gospodarka Krosna i okolic opiera się głównie na przemyśle, w tym przemyśle szklarskim, naftowym, lotniczym, meblarskim i motoryzacyjnym, dlatego to w tych branżach najłatwiej o zatrudnienie Praca Krosno. Do głównych zakładów pracy w regionie należą: PGNiG Technologie S.A., Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane, Volkswagen GABŁO, Zakład Urządzeń Naftowych „Naftomet”, Krośnieńskie Huty Szkła „Krosno” i Krośnieńskie Fabryki Mebli „KROFAM”.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *