Praca: Cukiernik

Powiatowy Urząd Pracy w Kolbuszowej
Cukiernik
Miejsce pracy: Kolbuszowa
Numer: StPr/24/0182
OBOWIĄZKI:
Staż dla osoby zarejestrowanej w tut. Urzędzie i spełniającej kryteria do skierowania na ww. aktywną formę. Godziny odb. stażu: 7:00 do 15:00.1.Ocena przydatności surowców (mąki, cukru, tłuszczu. jaj itd.) oraz przygotowywanie ich do produkcji.2.Mieszanie surowców (wg receptur) w zależności od rodzaju ciast (drożdżowe, francuskie, kruche, biszkoptowe, biszkoptowo-tłuszczowe, orzechowe, bezowe) oraz ich wyrabianie.3.Przygotowywanie różnego rodzaju nadzień, np. kremów, polew, galaretek, owoców, marmolad, ponczów.4.Formowanie i wypiek lub smażenie w zależności od rodzaju ciasta.5.Przekładanie i nadziewanie różnymi masami, wykańczanie glazurą, galaretką, cukrem pudrem lub kuwerturą w zależności od rodzaju ciasta i ciastek.6.Ocena organoleptyczna poszczególnych faz procesu technologicznego.7.Zapobieganie powstawaniu wad i odstępstw od norm jakościowych przy produkcji ciast i ciastek.8.Regulowanie maszyn i urządzeń w zakresie utrzymywania właściwych parametrów technologicznych. Usuwanie drobnych usterek w zespołach mechanicznych elementów bezpośrednio stykających się z ciastem lub produkowanym nadzieniem czy polewą. Ocenianie sprawności techniczno-technologicznej maszyn i urządzeń ciastkarskich. 9.Organizowanie i nadzorowanie prac produkcyjnych.10.Prowadzenie dokumentacji produkcyjnej oraz rozliczeń technologicznych zużycia surowców i półfabrykatów do produkcji.11.Utrzymanie porządku i czystości na stanowiskach pracy oraz przestrzeganie zasad BHP i ppoż.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: zasadnicze zawodowe

Wymagania inne:

stan zdrowia pozwalający na pracę przy produkcji spożywczej, posiadanie aktualnych badań na pracę przy produkcji spożywczej lub brak przeciwskazań do wykonania takich badań.

Miejsce pracy:

Kolbuszowa

Rodzaj umowy:

Nie dotyczy

Wynagrodzenie brutto:

1 790,3 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Kolbuszowej