Praca: Psycholog

Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu
Psycholog
Miejsce pracy: Jarosław
Numer: StPr/20.1437
OBOWIĄZKI:
Realizacja zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej nałożonych na warsztat terapii zajęciowej przepisami ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych i aktów wykonawczych związanych z zajmowanym stanowiskiem.prowadzenie diagnozy uczestników, w tym indywidualnych potrzeb rozwojowych, możliwości psychofizycznych oraz wspieranie mocnych stron uczestników, określanie obszarów wymagających wsparcia i szukanie rozwiązań;)współudział w opracowaniu indywidualnego programu rehabilitacji i terapii;)prowadzenie zajęć indywidualnych i grupowych dla uczestników;przygotowywanie uczestników do radzenia sobie w sytuacjach trudnych, stresujących, adaptacji do nowych warunków; monitorowanie sytuacji wewnątrz placówki w celu rozwiązywania problemów pomiędzy uczestnikami oraz inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach problemowych; wsparcie uczestników w realizacji celów społeczno - zawodowych oraz bieżąca ewaluacja podejmowanych działań; podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów uczestników;współpraca z rodziną i otoczeniem uczestnika w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych predyspozycji i możliwości oraz rozwiązywaniu sytuacji problemowych;udział w pracach rady programowej; współudział w dokonywaniu półrocznej, rocznej i kompleksowej oceny efektów rehabilitacji zawodowej i społecznej w odniesieniu do poszczególnych uczestników;współudział w tworzeniu planu pracy Warsztatu; współpraca z rodzicami lub opiekunami uczestników w zakresie realizacji indywidualnego programu rehabilitacji i terapii;prowadzenie dokumentacji związanej z realizacją nałożonych zadań, w tym sporządzanie opinii psychologicznych dotyczących uczestników. Wymagania:wykształcenie: wyższe o kierunku psychologiadoświadczenie: mile widziane doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi ( wsparcie indywidualne i grupowe)kompetencje: umiejętność nawiązywania i budowania relacji, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, umiejętność motywowania siebie i innych, organizacja pracy własnej i innych osób; obsługa komputera, otwartość, samodzielność, kreatywność, zaangażowanie, dyspozycyjność.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak, kierunek: psychologia
Uprawnienia: obsługa komputera

Miejsce pracy:

Jarosław

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 2 300 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu